4. Te wydarzenia na pewno spodobają się Waszym dzieciom
Wystawa roślin na Tarczyński Arena mat. pras.
Wystawa roślin na Tarczyński Arena

Zastanawiacie się, jak ciekawie spędzić czas z dziećmi w ten weekend (20 i 21 kwietnia) we Wrocławiu? Mamy dla Was 6 propozycji. Te wydarzenia na pewno im się spodobają, zobaczcie!

Te wydarzenia spodobają się Waszym dzieciom

Potworne Cuda na Tarczyński Arena

Organizatorzy wydarzenia zebrali najbardziej żądne krwi okazy i zbudowali wystawę roślin mięsożernych, którą zobaczycie w ten weekend (20 i 21 kwietnia) we Wrocławiu. Mogą więcej, niż jesteście w stanie sobie wyobrazić! Najbardziej głodne potrafią upolować myszy, a nawet niewielkie ptaki. Po swoich zbrodniach nauczyły się nie zostawiać najmniejszych śladów.

Ewolucja sprawiła, że są niezwykle piękne i kolorowe. Wszystko po to, żeby przyciągać potencjalne ofiary. Każda z roślin ma swoje ulubione  jakie? Dowiecie się tego sami podczas pokazów karmienia. Maluchy będą zachwycone! Wstęp płatny.

• Godzina: 10.00-19.00 (sobota); 10.00-18.00 (niedziela)

Walki i wyścigi robotów

Ponad 100 robotów, które zmierzą się w 16 konkurencjach, a do tego mnóstwo atrakcji dla najmłodszych, w tym warsztaty tworzenia robotów, druku 3D oraz projektowania gier. Wszystko to podczas Robotic Arena w tę sobotę (20 kwietnia) w „Serowcu”, czyli budynku C-13 Politechniki Wrocławskiej (wyb. Wyspiańskiego 23-25). Wstęp wolny.

• Godzina: 10.00-18.00

Odwiedziny Hydropolis

Hydropolis to centrum wiedzy o wodzie, które jest jedynym takim muzeum w Polsce. Łączy walory edukacyjne z zabawą, a to wszystko za sprawą interaktywnej wystawy. Jest tu 7 stref tematycznych. Każda sala jest obudowana multimedialnymi tablicami z ciekawostkami na temat przełomowych odkryć podwodnego świata, natury wody i sposobu jej wykorzystania przez człowieka. Znajdują się tutaj również dziesiątki modeli statków, łodzi i innych konstrukcji.

To idealne miejsce dla dzieci! W specjalnie przeznaczonych do tego strefach mogą pobawić się z delfinami lub własnoręcznie czyścić rafę koralową – dzięki multimedialnym grom stworzonym z myślą o najmłodszych. Z pewnością zainteresuje ich także kino, w które są wyposażone cztery sale. Atrakcji jest więcej!

• Godzina: 10.00-20.00 (sobota-niedziela)

ZooEgzotyka w Hali Orbita

Egzotyczny event znów we Wrocławiu! W Hali Orbita przy ul. Wejherowskiej będziecie mogli zobaczyć węże, jaszczurki, żółwie, żaby, ślimaki, owady, pająki, ryby i rośliny z całego świata. ZooEgzotyka to nie tylko wyprawa w fascynujący świat egzotycznych zwierząt i roślin, ale również wydarzenie, które łączy w sobie pasję i wiedzę. To doskonały sposób na spędzenie czasu dla całej rodziny! Wstęp płatny.

• Godzina: 10.00-16.00

Wesołe Miasteczko przy CK Borek

Do niedzieli (21 kwietnia) Wesołe Miasteczko będzie czekało na Was przy Centrum Handlowym Borek (na wydzielonej części parkingu). Można przejechać się 40-metrowymi karuzelami, poszaleć na rollercoasterze, podziwiać panoramę miasta z koła młyńskiego, skorzystać z autodromu. Młodzi wrocławianie są zachwyceni atrakcjami! Ich ceny przeczytacie tutaj.

• Godzina: 12.00-22.00 (piątek i sobota); 12.00-21.00 (niedziela)

Powiększ obraz: Wesołe Miasteczko przy CK Borek fot. Tomasz Hołod
Wesołe Miasteczko przy CK Borek

Lelenfant Open Day

Wspólne tworzenie skrzydeł smoka, eksperymenty z dźwiękami natury, a na koniec barwny, radosny korowód, który przemaszeruje między mostem Pokoju i Mostem Grunwaldzkim – w sobotę na terenie Kampusu Grunwaldzkiego odbędzie się Lelenfant Open Day, podczas którego będzie się można także dowiedzieć, jak w lipcu ugościć dzieciaki z różnych stron świata.

Bezpłatne warsztaty artystyczne w ramach Lelenfant Open Day odbędą się w sobotę (20 kwietnia) na terenie Kampusu Grunwaldzkiego. Harmonogram wydarzeń można przeczytać tutaj.

• Godzina: 12.00-17.00